Microgreens Gardening

Microgreens

Microgreens je microzelenina (nezaměňovat s klíčky nebo výhonky ) sklízené těsně poté, co se vyvinuly listy. Používají se jako doplněk výživy , vizuální vylepšení a vylepšení chuti a textury.

Microgreens může dodávat pokrmům sladkost a pikantnost. Microgreens jsou menší než „baby greeny“, protože se konzumují velmi brzy po vyrašení, spíše než poté, co rostlina dozrala a vytvořila několik listů. Mezi luxusními obchodníky s potravinami jsou nyní považovány za speciální žánr zelené, vhodné na ozdobu saláty, polévky, sendviče a talíře. Mohou být použity jako hlavní zelenina i v určitých receptech pro intenzivní chuť a výživu.

Mnoho receptů je používá jako ozdobu, zatímco některé je používají jako hlavní složku. Jak se microgreens stávají populárnějšími pro svou intenzivní chuť a výživu, inovativní kuchaři a kuchaři vytvářejí nové způsoby, jak je používat.

Produkty

Garantujeme výraznou chuť a kvalitu našich microgreens. Můžete nás potkat na lokálních farmářských trzích, nebo si microgreens objednat.

Boxes with Microgreens
Slunečnice

slunečnice

Výhonky slunečnice obsahují velké množství bílkovin a vitamínů A, B, C, D , E a minerálů hořčík, fosfor, draslík, vápník a železo. Jsou opravdovým zázrakem, mají mnoho pozitivních účinků na zdraví. Např. zvyšují plodnost u můžů, zvyšují vitalitu, podporují léčbu roztroušené sklerózy, posilují kosti, svalstvo, nervy, zvyšují mentální i fyzickou výkonnost, působí zásaditě a podporují tvorbu krve. Velmi vhodná pro sportovce. Slunečnice chutná skvěle, vyniká máslovo oříšková chuť.

Kukuřice

kukuřice

Kukuřice obsahují jako další microgreens mnoho vitamínů a minerálů, např. draslík, fosfor, železo, zinek. Mají vysoký obsah mastných kyselin a vitamínu E. Semínka kukuřice klíčí snadno a rychle rostou. Chutná jako mladá kukuřice, jen je více sladká.

Brokolice

brokolice

Výhonky brokolice obsahují velké množství vitamínů A, B1, B2, B6, C, E a minerálů železo, draslík, vápník, zinek, fosfor a až 50xkrát více hořčičného oleje a sloučenin síry, které jsou známé v boji proti rakovině, než dospělá brokolice. Brokolice pomáhá také při chudokrevnosti, celkově očišťuje organismus a posiluje imunitu. Chuť je lehce pikantní.

Hrášek

hrášek

Výhonky hrášku obsahují velké množství rostlinných bílkovin a vitamínů A, B1, B2, B6, C, D, E a minerálů draslík, fosfor, vápník, hořčík, křemík, zinek, železo. Hrášek posiluje metabolismus, podporuje trávení. Působí zásaditě, zvyšuje celkovou kondici. Hrášek chutná skvěle, má svěží oříškovou chuť a děti ho milují. Chutná úplně stejně jako čerstvě utrhnutý hrášek na záhoně.

Rukola

rukola

Obsahují vitamíny A,C,F,B a jsou bohatým zdrojem zinku, fosforu, mědi, draslíku, vápníku, hořčíku a železa. Rukolu lze pěstovat jako microgreens nebo jako baby leaf – mladé lístky. Během léta můžete vyzkoušet i venkovní pěstování na záhonech. Budete mít tak dostatek chutné čerstvé rukoly. Používá se jako příloha k jídlům, do salátu nebo na sendviče.

Hořčice

hořčice

Výhonky hořčice obsahují vitamíny A, B, C, E, K a minerály vápník, železo, draslík, hořčík, zinek, fosfor. Hořčice je bohatá na uhlohydráty, podporuje příznivě krevní oběh, působí antibakteriálně, uvolňuje křeče a hlen, tlumí horečku a pocit hladu, působí příznivě proti bolestem svalů. Zelené výhonky hořčice pomáhají při odvodnění organismu, např. u čistící kůry. Její chuť je pikantní, obsahuje éterický hořčičný olej.